اخطار گوگل و لینک های مشکل دار | Unnatural Links – اپدیت شد

seomoz.ir مینویسد: زمانی بود که برای تمامی سئوکارها سئو بسیار راحت تر بود زمانی که شاید هیچ نگرانی خاصی در مورد لینک ها وجود نداشت تمامی نگرانی ها مربوط میشد به مطالب سایت.زمانی بسیار نزدیک که لینک بیلدینگ بسیار ساده تر بود و به راحتی با خرید لینک میتوانستید به رنک های بالا برسید اما از یک ماه پیش همه چیز تغییر کرد و گوگل با کارهای جدید خود همه را متعجب کرد.

اخطار گوگل و لینک های مشکل دار | Unnatural Links – اپدیت شد

ایا شما با این پیغام رو به رو شده اید؟

Google Webmaster Tools notice of rescued assumed links to http://www.yoursite.com

Dear site owners or webmaster of http://www.yoursite.com/,
We’ve rescued that some of your site’s pages might be regulating techniques that are outward Google’s Webmaster Guidelines.
Specifically, demeanour for presumably synthetic or assumed links indicating to your site that could be dictated to manipulate PageRank. Examples of assumed joining could embody shopping links to pass PageRank or participating in couple schemes.
We inspire we to make changes to your site so that it meets a peculiarity guidelines. Once you’ve done these changes, greatfully contention your site for reconsideration in Google’s hunt results.
If we find assumed links to your site that we are incompetent to control or remove, greatfully yield a sum in your reconsideration request.
If we have any questions about how to solve this issue, greatfully see a Webmaster Help Forum for support.
Sincerely,
Google Search Quality Team

خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم چه شده است باید گفت خوب بازی تموم شده و گوگل خیلی شدید در حال برخورد با سایت ها میباشد خیلی از سایت ها برای انها اخطار Penalty ارسال شده و خیلی ها هم Penalized شده اند.شما باید این لینک ها را حذف کنید ویا با رنک خود خداحافظی کنید.

سوال اولی که پیش میاد این است که چرا سایت شما این پیغام را دریافت کرده است؟

دلایل زیادی برای دریافت این پیغام وجود دارد اما میتوان انها را در چند مورد زیر خلاصه کرد:

۱٫ Anchor Text های مشابه و تکراری در سایت های گوناگون

۲٫ لینک های ضعیف از سایت های مختلف

۳٫ محتوای ضعیف و تکراری

۴٫ محتوای نامربوط به سایت

۵٫ لینک های نامربوط به سایت

۶٫ سایت هایی که بدون رنک میباشند و از سایت های با رنک بالا لینک دریافت کرده اند که خلاصه میشود در خرید بک لینک

۷٫ یک مورد هم هست که کاملا براساس حدس و گمان میباشد و انهم این است که محتوا و قالب و کلا سایت شما به قدری ضعیف هست که گوگل از خود سوال میکند چرا واقعا کسی باید بخواهد از این سایت استفاده کند؟

شاید دلایلی دیگر هم باشد اما هنوز اطلاعات دقیق تری در مورد گونه های دیگری از سایت ها که در این دسته بندی  قرار ندارند موجود نیست.

سوال مهم تر این است که پس از دریافت این پیام باید چه کار کنیم؟

خود گوگل در پیام خود راه حل سریع را به شما توصیه کرده است شما باید درخواست بازبینی ارسال کنید به گوگل اما درخواست بازبینی دارای شرایطی میباشد که در پایین انها را ذکر میکنیم شما ابتدا انها را انجام دهید و سپس برای گوگل درخواست بازبینی ارسال کنید:

۱٫ لینک های ضعیف را از سایت حذف کنید

۲٫ بک لینک نخرید و یا اگر میخرید کوتاه مدت نخرید ( از طرف ما خرید بک لینک به هیچ وجه توصیه نمیشود )

۳٫ پست های خود را بررسی کنید و سعی کنید در پست ها به سایت های دیگر به عنوان منبع لینک بدهید اصلا مهم نیست که لینک های شما Follow هستند یا Nofollow

۴٫  پست های خود را مورد بررسی قرار دهید و در انها محتوای قوی تری قرار دهید سعی کنید تصاویر را به پست خود حتما اضافه کنید

پس از انجام این کارها به گوگل درخواست بازبینی ارسال کنید اما در درخواست خود:

الف ) روراست باشید دروغ نگویید

ب ) کامل توضیح دهید که چه کار دارید در سایت خود میکنید

سوال های دیگری هم پیش میاید که این روزها با انها روبه رو شده ایم که به بررسی انها میپردازیم.

سایت من خیلی خوب دارد پیش میرود هیچ اخطاری دریافت نکرده ام من هم نگران باشم؟

جواب بله است همه باید نگران باشند شما با هر لینکی که به وبسایت های دیگران میدهید باید نگرانی باشید با هر لینکی که دریافت میکنید باید نگران باشید.تنها لینک های مورد پسند هستند که واقعا یک دلیل منطقی برای انها وجود داشته باشدوبهتر است بدانید گوگل وقتی به یک لینک برخورد میکند ۲ ۳ کلمه قبل و بعد از انرا میتواند بخواند گوگل حتی میتواند CSS را هم بخواند همه اینها دلیلی هستند که به شما اثبات کنند گوگل را دست کم نگیرید.

من میتوانم با لینک به وبسایت های دیگران صدمه بزنم؟

در تئوری جواب شما بله است اما مطمئن باشید گوگل ساده نیست وقتی گوگل میتواند فایل های CSS را بخواند شکی نیست که فرق بین لینک های واقعی و اسپم را متوجه میشود.

خظاب به شرکت های سئو:

با مشتریان خود روراست باشید با روندی که گوگل پیش گرفته دانسته ها و تجربیات خیلی از ما دیگر مفید نیست و باید قدم به قدم با اصول گوگل پیش برویم سعی نکنید با روش های غیر اصولی و قدیمی با بیان این که تجربیات من چیز دیگری ثابت کرده خود و مشتری خود را گول بزنید زیرا در هر تجربه ای خطایی هست و تجربه تنها در صورتی درست است که شما قوانین را تعیین کنید و در حال حاضر ما فقط دنبال کننده قوانین هستیم و گوگل تعیین کننده قوانین.

از لینک زیر میتوانید اطلاعات کافی را به دست آورید:

Google

اپدیت ۱ ) در ارتباط که با دوستان اخطار دریافت کرده داشتیم متوجه شدیم به ایمیل درخواست بازبینی پاسخ داده شده است.کاربری که درخواست بازبینی داده است تمام لینک های خارجی خود که مربوط میشده به تبادل لینک و فروش بک لینک پاک کرده است.گوگل در پاسخ به درخواست انها گفته است که تنها پاک کردن لینک های سایت کافی نیست بلکه باید تمامی لینک های مشکوکی که به سایت انها Point میشده نیز پاک شود و سپس درخواست بازبینی ارسال شود.متن میل در زیر آمده است:

…..Dear site owners or webmaster of
We perceived a ask from a site owners to recur ….. for correspondence with Google’s Webmaster Guidelines.
We’ve reviewed your site and we still see links to your site that violate a peculiarity guidelines.
Specifically, demeanour for presumably synthetic or assumed links indicating to your site that could be dictated to manipulate PageRank. Examples of assumed joining could includebuying links to pass PageRank or participating in couple schemes.
We inspire we to make changes to approve with a peculiarity guidelines. Once you’ve done these changes, greatfully contention your site for reconsideration in Google’s hunt results.
If we find assumed links to your site that we are incompetent to control or remove, greatfully yield a sum in your reconsideration request.
If we have additional questions about how to solve this issue, greatfully see ourWebmaster Help Forum for support.
Sincerely,

Google Search Quality Team

در بالا گوگل به چند لینک جدید ارجاع داده است که مهم ترین انها مربوط میشود به لینک های غیرطبیعی و توضیحات ان.

گوگل در ان مقاله ۳ نوع لینک را غیرطبیغی خوانده است:

الف ) لینک به سایت های اسپمر و با محتوای اسپم ( غیراخلاقی و … )

ب ) لینک هایی که به هدف ایجاد و به دست اوردن پیج رنک بالا میباشند

ج ) تبادل لینک های بیش از حد و غیر معقول ( من به شما لینک میدهم و شما به من لینک بدهید )

گوگل خود پاسخ این سوال که چه لینک هایی خوب هستند را نیز داده است

گوگل گفته است لینک هایی مفید هستند که اولا یک طرفه باشند و هیچ گونه محتوای اسپم در انها نباشد و دوما از طریق محتوای قوی به دست بیایند و شما بتوانید با پست های خود لینک بدست بیاورید.

و در اخر هم گوگل حرف همیشگی خود را تکرار کرده است و انهم این میباشد که مهم نیست چه تعداد سایت به شما لینک میدهند مهم این است که چه سایت هایی و با چه ارزشی به شما لینک میدهند.

پس نتیجه گیری ساده این میشود که برای درخواست بازبینی زیاد عجله نکنید.

منبع : seomoz.ir

  • آخرین بروزرسانی مطلب : ۵ بهمن ۱۳۹۶
  • منبع مطلب : فری اسکریپت
  •  

 

منبع : دانلود اسکریپت