افزودن شماره تلفن قابل کلیک به سایت

افزودن شماره تلفن قابل کلیک به سایت

تعداد کاربرانی که مرورگر وب سایت را از طریق تلفن همراه باز میکنند هر روز در حال افزایش است. بیشتر کسب و کارها شماره همراه خود را روی وب سایت قرار میدهند اما قابل کلیک نیست. قابل کلیک کردن شماره همراه روی سایت کاربرانی را که از طریق گوشی هوشمند وارد سایت میشوند را قادر میسازد با کلیک روی شماره با صاحبان وب سایت تماس بگیرند. در این مقاله ما به شما روش افزودن شماره تلفن قابل کلیک برای وب سایت را آموزش میدهیم.

 

اگر شماره تلفن در فرمت شماره قابل تشخیص نوشته شود سپس گوشی های هوشمند میتوانند بطور خودکار شماره تلفن را تشخیص داده و آنرا تبدیل به لینک کند. با این حال اگر بخواهید شماره را توسط یک متن جایگزین کنید یا لینک کنید باید لینک را بصورت دستی ایجاد کنید.

 

فرمت مناسب برای نوشتن شماره تلفن Country Code (Area Code) Local Number میباشد. بطور مثال:   ۱۲۱۲ – ۵۵۵(۵۵۵)۱+ اما اکثر گوشی های هوشمند از فرمتهای زیر استفاده میکنند:

 

. ۱۵۵۵۵۵۵۱۲۱۲+
. ۱٫۵۵۵٫۵۵۵٫۱۲۱۲+
. ۵۵۵-۵۵۵-۱۲۱۲
. ۱۲۱۲ ۵۵۵ ۵۵۵

 

نوشتن شماره تلفن با فرمت مناسب بطور خودکار آنرا به لینک برای کاربران تبدیل میکند. با این حال کاربران با گوشی قدیمیتر ممکن است آنرا نبینند.

 

 

مشکل لینک بالا قابل مشاهده بودن توسط کاربران با تمام دستگاهها میباشد. اگر فردی که روی دسکتاپ است روی آن کلیک کند اتفاقی در گوگل کروم نمی افتد اما در فایرفاکس خطا میدهد.

 

 

در مثال بالا از callto: custom استفاده کرده ایم. پروتکل توسط اسکایپ با skype: custom استفاده میشود. با استفاده از این مزیت کاربران با گوشی های هوشمند میتوانند تماس گرفته و از خدمات تلفن استفاده کنند و کاربران روی دستگاههای دیگر میتوانند از طریق Skype تماس بگیرند.

 

 

در مثال بالا لینک شماره را با تصویر با استفاده از اسکایپ  callto: custom نمایش میدهند. در این حالت ممکن است گوشی اسکیپ پروتکل را تشخیص دهد اما ممکن است شماره تلفن را تشخیص ندهد. علاوه بر این ممکن نیست به کاربران شانس تماس با تلفن همراه را بدهد. همچنین میتوانید لینک با نام کاربری اسکایپ را ایجاد کنید و پشتیبانی چت زنده یا تماس صوتی را ارائه دهید.

 

 

به همین راحتی :) موفق باشید

 

منبع : دانلود اسکریپت