افزودن فونت دلخواه به قالب سایت با دستور استاندارد css

یکی از امکاناتی که توسط css در اختیارمان قرار می گیرد امکان استفاده از فونت وب می باشد فونت وبها نسخه هایی استاندارد از فونتهای مورد استفاده در سایر برنامه ها و ویرایشگرهای متنی مانند: نرم افزارها آفیس و فتوشاپ و … می باشند که برای استفاده در صفحات وب و همچنین نمایش صحیح در مرورگرهای مختلف بهینه شده اند و معمولا حجم بسیار کمتری نسبت به نسخه خارج از وب و مخصوص سیستم عامل های کامپیوتری مانند ویندوز دارند. فونت وب معمولا با ۴ فرمت eot، woff، svg و ttf در صفحات وب بکار برده می شود در این پست قصد آموزش روش افزودن فونت دلخواه به قالب سایت با دستور استاندارد css را داریم پس همراه ما باشید.

 

250px-3_Core_Fonts_for_the_web

 

آموزش افزودن فونت دلخواه به قالب سایت

برای استفاده از فونتهای دلخواه در کدنویسی قالب سایت ابتدا باید نسخه استاندارد آنرا در پوشه ای با نام fonts و در کنار فایل شیوه نامه style.css قالب سایت مان قرار دهیم سپس با استفاده از دستور font-face فونت را به صفحات وب می شناسانیم برای این منظور از کدهای زیر استفاده می کنیم.

 

 

در کدهای Css بالا فونت یکان را با با نام yekan به قالب معرفی کردیم. چون فونت دلخواه استفاده کرده ایم نام آنرا درون عبارت ” تک کوتیشن قرار می دهیم. سپس برای استفاده در بخش مورد نظر تنها کافیست نوع فونت را توسط دستور font-family: ‘yekan’; فراخوانی کنیم.

 

منبع : دانلود اسکریپت