تغییر فونت قالب وردپرس توسط کد یا افزونه فونت فارسی وردپرس

در گذشته امکان استفاده از فونت های دلخواه فارسی در صفحات وب و سایتها وجود نداشت و تقریبا تمام سایتها از فونتهای رایج تاهوما tahoma و arial استفاده می کردند با گذشت زمان و پیشرفت وب فارسی شاهد بهینه سازی و اصلاح فونتهای وب فارسی مانند یکان ، کودک ، دروید و … برای سازگاری با مرورگرهای مختلف جهت استفاده در صفحات وب بوده ایم به طوریکه می توان از فونتهای اصلاح شده در طراحی قالب وردپرس یا طراحی سایت با هر سیستم مدیریت محتوای دیگری استفاده کرد. اگر قصد تغییر فونت قالب وردپرس را دارید می توانید از دو روش استفاده کنید که هر کدام مزایا و معایب خاص خودش را دار. می توانید توسط کد یا افزونه فونت فارسی وردپرس تفییر فونت در وردپرس تان را انجام دهید جهت آموزش نحوه استفاده از کد یا افزونه برای تغییر فونت قالب وردپرس همراه ما باشید.

 

wph_img_wordpress

 

کد یا افزونه تغییر فونت قالب وردپرس

ساده ترین روش افزودن فونت فارسی در وردپرس استفاده از افزونه MW Font Changer می باشد توسط این پلاگین می توانید فونت قالب و پیشخوان وردپرس را تغییر دهید. از مزایا و قابلیتهای این پلاگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب و تنظیمات ساده و راحت
  • پشتیبانی بیش از ۲۰ فونت وب فارسی و عربی استاندارد
  • امکان تغییر فونت داشبورد یا پیشخوان وردپرس
  • تغییر فونت قالب وردپرس تنها با انتخاب فونت مورد نظر
  • سازگاری با مرورگرهای مختلف
  • و …

اگر با کدنویسی آشنایی ندارید می توانید براحتی با نصب افزونه فونت وب فارسی وردپرس و انتخاب فونت مورد نظر از آن در داشبورد یا قالب سایت تان استفاده کنید. البته استفاده از افزونه به دلیل بارگذاری فایلهای css و js مجزا و مخصوص افزونه هرچند اندک باعث پایین آمدن سرعت بارگذاری سایت می شود که می توان از آن چشم پوشی کرد.
راه دوم و پیشنهادی فراخوانی فونت های فارسی توسط فایل css در مرحله طراحی قالب وردپرس می باشد برای اینکار می توانید فونت وب دلخواه تان را انتخاب و با استفاده از دستور @font-face در css فراخوانی کنید.

 

منبع : دانلود اسکریپت