حلقه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد

اگر در سایتهای آموزش وردپرس به دنبال کد و یا افزودن قابلیت خاصی به مطالب تان جستجو کرده باشید احتمالا با مطالبی روبرو شده اید که در آن گفته شده برای افزودن فلان قابلیت به مطالب کد خاصی را در حلقه وردپرس قرار دهید و این سوال برایتان ایجاد شده باید که حلقه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد و در کجا باید به جستجوی آن بپردازید. در واقع هر سیستم مدیریت محتوای php برای نمایش مطالب، برگه ها، دسته بندی ها و … از حلقه و دستورات شرطی php استفاه می کند تا بتواند اطلاعات را از پایگاه داده نمایش دهد ، وردپرس نیز از حلقه ( the_loop ) برای نمایش مطالب استفاده می کند. برای توضیحات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

WordPress-loop

کدهای زیر شروع حلقه وردپرس را نشان می دهند.

 

برای نمایش یک مطلب کامل در سایت تان نیاز به استفاده از توابع فراخوانی عنوان مطلب ، لینک مطلب ، محتوا و توضیحات نوشته ، برچسب ها و … بعد از کد بالا و در واقع در درون حلقه را دارید. کدهای زیر نیز پایان حلقه وردپرس را نشان می دهند.

 

 

در کد بالا اگر مطلبی جهت نمایش وجود نداشته باشد ، متن خطا به نمایش در می آید که می توانید به جای متن از یک کوئری وردپرس دیگر و پیشنهاد چند مطلب دیگر به کاربران استفاده کنید . برای اینکه بتوانید طراحی سایت با وردپرس را به خوبی بیاموزید نیاز دارید تا به توابع وردپرس تسلط کافی را داشته باشید پیشنهاد ما مطالعه بخش توابع وردپرس ( codex wordpress ) می باشد .

 

منبع : دانلود اسکریپت