مراقب سودجویان در تبادل لینک ها باشیم ! (لینک های nofollow)

با سلام خدمت شما کاربران عزیز سایت فری اسکریپت.

نیاز به تبادل لینک برای حفظ رنک گوگل، و ایجاد پیوندهای مناسب جهت ارتقاء رنک و در نهایت افزایش ارزش صفحات وب سایت، امر بسیار مهمی است که همه وبمسترها به این مسئله اهمیت میدهند.

اما متأسفانه تمام وبمستر ها از زیروبم و به قول معروف خم و چم این فرایند مهم آگاه نیستند!

در آخر این نوشته مهم، اصول تبادل لینک را برایتان به صورت مختصر توضیح میدهم و شما را از برخی سودجویان که با فریفتن دیگران برای خود بک لینک ایجاد میکنند و رنک خود را با این کار که خود یک دزدی آشکار و کم فروشی است ارتقاء میدهند، آگاه میکنم.

جهت تبادل لینک با freescript.ir از فرم تماس با ما اقدام نمایید.

nofollow

این زشت ترین کاری است که یک مدیر سایت در تبادل لینک با شما ممکن است انجام دهد .

هشدار! به مدیران وب سایتهایی که از این نوع پیوندها استفاده میکنند :

در صورتی که هرچه سریع تر اقدام به تصحیح لینک های nofollow نکنند، به زودی لیست سایتشان را جهت آگاهی افرادی که در دام این مدیران گرفتار شدند منتشر خواهیم کرد.

 

page arrange گوگل چیست؟

pageRank  چیست ؟

Pagerank به معنای رتبه صفحه است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل میشود . برای دیدن رتبه صفحات یک سایت میتوانید تولبار گوگل را دانلود و روی IE خود نصب کنید تا به محض ورود به هر صفحه ای امتیاز آن صفحه را روی نوار ابزار گوگل مشاهده کنید .

تئوری عملکرد PageRank :

امتیاز بندی صفحات به این صورت است که یک لینک از یک صفحه وب به یک صفحه دیگر که در یک سایت دیگر است به معنای یک امتیاز مثبت برای صفحه مقصد حساب میشود . چون وب مسترها لینک سایت هایی را در سایت خود قرار میدهند که فکر میکنند برای بازدید کنندگان سایتشان جالب و با ارزش باشد . گوگل از تعداد این لینک های ورودی به صفحات سایت های دیگر ، برای قضاوت درباره امتیاز دهی به آنها و نیز مرتب کردن آنها در هنگام جستجو در گوگل استفاده کرد . برای مشاهده لینک های ورودی به سایت خود میتوانید جمله link:http://www.yourURL.comرا در گوگل وارد کنید تا لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند را مشاهده کنید . البته هنوز گوگل تمامی لینک های ورودی به سایت را نشان نمی دهد .

page rank

PageRank چگونه محاسبه میشود :

راحت ترین سخن درباره محاسبه اش اینه که PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما محاسبه میشود . البته این موضوع اکیدا صحیح نیست ، چون گوگل لینک های داخلی را هم در محاسبه شریک میکند . همچنین رتبه PageRank صفحه ای که به شما لینک داده هم ، در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است . بعلاوه تعداد لینک های خارجی که در صفحه مبدا وجود دارد نیز در رتبه سایت مقصد تاثیر دارد .  بطور عمومی ۸۵% از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال میشود . پس یک صفحه وب با پیج رنک ۵ و فقط با یک لینک خارجی در صفحه اش( که همان لینک سایت شماست)  باید ۸۵% از اعتبار رتبه ۵ را برای صفحه ای که به آن لینکیده ارسال کند .

ولی در واقع هیچ صفحه ای فقط یک لینک ندارد – به یاد آورید که لینک های داخلی هم اغلب اوقات در محاسبه بحساب می آیند – پس میزان پیج رنک ارسالی عبارت است از ۸۵% از پیج رنک همان صفحه تقسیم بر تعداد لینک های خارجی .

سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که تفاوت رتبه های پیج رنک چقدر است و مثلا رتبه ۴ با ۵ چقدر تفاوت داره ؟ چیزی که معلومه اینه که اعداد گوگل در پیج رنک فقط یک عدد ثابت نیستند و نشان دهنده یه بازه عددی هستند . بنابر این تمام پیج رنک های ۵ با هم مساوی نیستند .طبق جدول زیر رتبه ۶ ممکن است فقط یک درجه از ۵ بیشتر باشو و ممکن است فقط کمی از ۷ کمتر باشد:

 البته توجه داشته باشید که مورد محاسبه بالا مربوط به چندین سال پیش است، و محاسبه رنک گوگل در این مدل تغییراتی کرده است. که البته اصل موضوع همان است.

———————————————————————–

خب با توجه به توضیحات بالا،  اکنون لازم است که در مورد تبادل لینک با شما صحبت کنم.

تبادل لینک ۲ طرفه

در این نوع تبادل ها معمولا ۲ سایتی که از نظر رنک گوگل با هم برابر هستند اقدام به تبادل لینک میکنند. اما تمام سایت ها برای شما از نظر رنک گوگل مفید نیستند. چرا که بعضی از سایت ها پیوندهای سکشته به نوع nofollow استفاده میکنند، در این نوع از پیوندها، سایتی که در سایت مبدأ لینک میشود برای گوگل تأیید نمیشود و گوگل سایت لینک شده را در نتیجه غیرمعتبر میداند و سهمی از سایتی که لینک nofollow در آن قرار دارد به سایت مقصد نمیرسد و در واقع سایتی که با آن تبادل لینک کرده اید به آن سایت بک لینک با ارزشی به صورت رایگان هدیه کردیه اید که در اول دلیل بی انصاف بودن مدیر سایت متخلف و  محصول بی توجهی شماست.

به تصویر زیر دقت کنید:

nofollow

این زشت ترین کاری است که یک مدیر سایت در تبادل لینک با شما ممکن است انجام دهد .

عملکرد این کد در لینک شما
این نوع کد به موتور جستجو گر گوگل می گوید این لینک را نادیده بگیر!

پس در حقیقت شما هیچ امتیازی از آن سایت نخواهید داشت !

برای دیدن این کد در سایتی که لینک شما در آن قرار دارد کافیست روی صفحه آن سایت کلیک راست کرده و از پنجره باز شده گزینه View Page Source را انتخاب کنید

برای جستجوی سریعتر در صفحه باز شده می توانید از منوی بالا گزینه Find را انتخاب کنید و در کادر باز شده کلمه خود را جستجو کنید .

———

هشدار! به مدیران وب سایتهایی که از این نوع پیوندها استفاده میکنند :

در صورتی که هرچه سریع تر اقدام به تصحیح لینک های nofollow نکنند، به زودی لیست سایتشان را جهت آگاهی افرادی که در دام این مدیران گرفتار شدند منتشر خواهیم کرد.

با تشکر از مدیریت تک سی ام اس

جهت تبادل لینک با freescript.ir از فرم تماس با ما اقدام نمایید.

  • آخرین بروزرسانی مطلب : ۵ بهمن ۱۳۹۶
  • منبع مطلب : فری اسکریپت
  •  

 

منبع : دانلود اسکریپت